BAYRAM DA EN GÜZEL ET HECHA DÖKÜM TAVADA PİŞER !

909 gün ago by
   
  • Sağlıksız ortamlarda kesilen kurbanlıklar tenya, şarbon, tüberküloz, kuduz, salmonella gibi hastalıkların bulaşma tehlikesi vardır. Et kesildikten sonra hayvanın kanı en iyi şekilde akıtılmalıdır yoksa kurban etinde bulunan zararlı mikroorganizmalar çabuk ürer ve kurban eti çabuk bozulur.Bu yüzden bulaşıcı hastalıklara dikkat edilmelidir.Kurban kemiklerinin ve et sularının besin değeri bulunmamaktadır.Sadece yemeklere lezzet verici olarak kullanılmaktadır.Doymuş yağ oranın yüksek olması kalp, damar ve tansiyon tarafından tüketilirse sakınca taşımaktadır.Kurban Etini kısık ateşte kendi suyunda pişirmelisiniz.
 
  • Bu sayede et kısa sürede pişer ve vitamin değeri kaybolmaz.Aynı zamanda etin fazla haşlanmaması gerekir.Çünkü bu şekilde et içindeki vitaminler kısa sürede kaybolur.Etleri mutlaka muhafa ederken dondurucuda saklanmalı tek kişilik porsiyonlar halinde saklanmalıdır.Aynı zaman da etlerinizi kıyma çektirerek saklarsanız vitamin değeri kaybı çok daha az olur.Etlerinizi mutlaka marine ederek kullanınız.Soğan, sarımsak, limon, salça ve baharat gibi malzemeler ile pişirirseniz daha yumuşak pişmesini sağlarsınız.Etlerinizin en güzel şekilde pişmesini sağlayacak Hecha Döküm Tencere/ Döküm Tavaları kullanabilirsiniz.Döküm Tavalarda pişen et ürün içinde mühürleneceğinden muhteşem ötesi bir lezzette pişecektir.
 
  • Tırtıklı taban yapısı ile havayı alttan sirküle etmek sureti ile mükemmel pişirmeye katkı sağlar .Yuvarlak şekli ile her türlü ocak yüzeyinde mükemmel uyum sağlar. Kalın parça etleri pişirmek için en ideal mutfak arkadaşıdır. Kasabınızdan alacağınız 3-4 cm kalınlığında bir bonfileyi yağlayıp tuzlayın. biraz biberiye ekleyin. her iki tarafından beşer dakika hecha Grill pan’da pişirin. Lokum gibi etiniz servise hazır. dilediğiniz kadar pişirmek sizin elinizde. Monokok gövde yapısı ile hecha grill pan rahatlıkla her türlü fırına içi kullanıma uygundur Tüm et ve sebzeleriniz için mükemmel pişirme sağlar.Döküm ayrıcalıklı yemek pişirme tekniklerinden biri. Pişirme gerecini eşsiz kılan bu özel malzeme, her şeyden önce daha çabuk ısınıyor.
 
  • Daha yüksek ısıyı, ürünün bütününe kusursuz bir şekilde dağıtıyor. Döküm tencere tavada pişen hiçbir yemekte lezzet kaybı yaşanmıyor.Et ve sebzeler hem lezzetini, hem de doğallığını koruyor. Her türlü mekanın kullanımına ugun olan hecha dökme demirde pişen hiçbir yemekte lezzet kaybı yaşanmıyor. Et ve sebzeler hem lezzetini, hem de doğallığını koruyor. Pişirme tekniğinin uzmanı HECHA, kömür ateşinin ve ızgaranın keyfini mutfağınıza taşıyor. Isıyı eşit şekilde dağıtan ve uzun süre muhafaza eden döküm ürünler diğer malzemelerden üstün olarak, yüzeyine temas eden gıdaya sıcaklığını kayıpsız şekilde iletiyor.Normal yöntemlerde gıda, sıcaklık bakımından düşük olan yüzeye temas ettiği pişirme tekniğinde kaybolan ısı nedeniyle pişirme için yeterli değildir. Yüksek ısı kayıpsız bir şekilde gıdaya iletildiğinde gıdanın içindeki şeker ve protein reaksiyona girer. Bunun için 180 dereceye ihtiyaç vardır.
   
  • Reaksiyon gıdanın çevresinde mühür oluşturur. Mühür gıdanın tüm suyunu ve besin değerini içinde tutacağından ,Döküm Tencere ve döküm tavalar eşit ısı dağılımı sulu yemekleri kendi suyu ile, susuz yemekleri ise homojen bir şekilde pişirir. Döküm tencere tava ve döküm ızgaralar verdiği lezzetin dışında eskimeyen, yıpranmayan ve formunu kaybetmeyen bir malzemeye sahiptir.İşte bu nedenle nesilden nesile aktarılması ve mutfak geleneğinin ayrılmaz bir parçası olması ile bilinir.
 


Yorum Yazın

HTML Etiket ve Nitelik Eklemek için bunları kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>